No Drusku kalna paveras jauks skats uz Igaunijas Hānjas augstienes pauguriem, arī uz Lielo Munameģi. Drusku kalna augstākā, ar mežiem klātā virsotne, kas pavērsta pret Pilskalna ezeru, ir viena no stāvākajām Latvijā!

Drusku_1

Ilgāja Zivtiņa 2018

Ilgāja Zivtiņa - Igaunijas jubilejas mēnesī draudzīga makšķerēšana.

3. februārī Veclaicenes pagastā notikušās  starpvalstu zemledus makšķerēšanas sacensības „Ilgāja Zivtiņa” ( Kikkajärve Kalakõnõ) pulcināja pārsteidzoši lielu dalībnieku skaitu - 55 latviešu un 41 igauņu makšķernieku.  Šīs makšķerēšanas sacensības uz Latvijas – Igaunijas robežezera Ilgāja aizsākās 2010.gadā, un ir kļuvušas par ģimenei un dabai draudzīgu tradīciju.     
Trijās makšķerēšanai atvēlētajās stundās latviešu copmaņiem no ezera izdevās izvilkt  51,316 kilogramus raudiņu un asaru. Igauņu koploms stipri draudzīgāks dabai – nedaudz vairāk par 10 kilogramiem. Līdz ar to, komandu vērtējumā, rēķinot vidējo lomu uz vienu makšķernieku, pārāki bija latvieši (0,933 kg), un ceļojošais kauss atkal atgriezās Veclaicenes pagasta pārvaldē. Arī uz goda pjedestāla stājās tikai latvieši. 1. vieta jelgavniekam Jurim Āboliņam (2,885 kg), kurš uzvarēja arī 2011.gadā, 2.vietā mālupietis Didzis Dukaļskis ( 2,835 kg), 3. vietā veclaicenietis Jānis Vīksne (2,575 kg). Veiksmīgākā makšķerniece arī no Veclaicenes Ļena Rence ( 2,055 kg). Pārsteiguma balvas saņēma arī jaunākais un vecākais dalībnieks, abu valstu veiksmīgākās makšķernieces, lielākās (342 grami) un mazākās (4 grami) zivtiņas izvilcēji, draudzīgākā kompānija un izturīgākā ģimene.  Saldu pārsteigumu 2 makšķerniekiem (latvietim un igaunim) sagādāja loterija. Prieks, ka virves vilkšanā, kas norisinājās rezultātu apkopošanas laikā, uzvarēja igauņi, bet draudzīgi uzgavilēja abu valstu pārstāvji. Igauņu uzņēmēji bija sarūpējuši siltu zupu.  
Sacensības finansiāli atbalstīja un balvu fondu nodrošināja Alūksnes novada pašvaldība, Veclaicenes pagasta pārvalde, biedrība „Veclaicenes Avotiņš”, SIA “Pie Zvejnieka”, Latvijā pazīstamais bitenieks Daugmales Jānis, Anda Plauma, Artis Krasts, Igaunijas uzņēmēji, mājražotāji un Krabu ciema biedrība.
Bija patiess prieks būt kopā ar kaimiņiem - igauņiem viņu valsts 100.jubilejas mēnesī.
Paldies “Aleju” māju saimniekiem.

Maija Bleiferte

Thumbnail_foto_sigita_lapi_a__1_
Thumbnail_foto_sigita_lapi_a
Thumbnail_foto_sigita_lapi_a___2_
Thumbnail_foto_bleiferte__1_
Thumbnail_foto_bleiferte
Thumbnail_foto_bleiferte___3_
Thumbnail_foto_bleiferte___2_
Thumbnail_foto__rija_danga
Thumbnail_foto__.danga__2_
Thumbnail_foto__.danga__1_
Thumbnail_foto__.danga
Thumbnail_foto__.danga___4_
Thumbnail_foto__.danga___3_
Thumbnail_foto__.danga___2_