20.gs.70.g.beigās un 80.g. sākumā Veclaicenē atvēra Birztalu broileru fermu ar 3 lieliem korpusiem (katrā 20 tūkst.cāļu). Tā nodrošināja ar darbu daudzus kolhozniekus. Tagad broilerus audzē mājsaimniecības pašpatēriņam.

Img_4480_1_madara

Ceļotājiem

Šajās lapās atradīsiet noderīgu informāciju, kura ļaus Jums labāk sagatavoties ceļojumam. Te atradīsiet informāciju par tūristu piesaistēm (objektiem un pasākumiem), dabas takām un maršrutiem, gan par nakšņošanas un ēdināšanas u.c.ceļotājam noderīgām lietām. Informācija par apskates objektiem sagatavota izmantojot dažādus info materiālus, tajā skaitā Jaunlaicenes muižas muzeja krātuves, Veclaicenes un Māriņkalna bibliotekāru gadiem ilgi krātos novadpētniecības materiālus. Tos apkopoja Vidzemes Augstskolas Tūrisma un viesmīlības vadības fakultātes studenti, rediģēja un visu lika kopā pasniedzēja Iveta Druva-Druvaskalne 2012.gadā, bet informācija tiek atjaunota regulāri. Ja izmantojiet šos materiālus referātos un kādos citos darbos, lūgums lietot atsauci uz "Veclaicenes Avotiņu" (ja vien nav norādīts cits autors) un norādīto fotogrāfiju autoriem. Priecāsimies, ja Jums šī informācija noderēs!

Dodoties uz Malēnijas pusi, neaizmirstiet paņemt līdzi pasi vai ID karti, jo daudzviet tūristu takas un meža ceļi atrodas pierobežas joslā (t.i. 2 km no robežas), kā arī viena no takām šķērso Latvijas-Igaunijas robežu. Un kas zina, varbūt būs labi laika apstākļi un gribēsies aizbraukt līdz Lielajam Munameģim Igaunijā... Aicinām būt pēc iespējas vairāk dabā, interesēties par mūsu senču vēsturi, saskatīt un sajust tos brīnumus, kas ir pie mums Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū!

Ikvienu no Jums ļoti gaidīsim! 

Ar sveicieniem, Veclaicenes Avotiņš!

Normalized_img_4947